Etli Patatesli Taze Fasulye
Tarifin Puanı
Zorluk
Tarif Ratingi
Hazırlama Süresi
Pişirme Süresi
Toplam Süre

:
: Bu tarif 10901 kez okundu
: 15 dakika
: 50 dakika
: 65 dakika
Google Yahoo
Facebook Mixx
Digg StumbleUpon
Del.icio.us reddit
Bu Nedir?
 
Margarin (4 yemek kaşığı)
Kuzu eti (200 gram, kuşbaşı)
Taze fasulye (400 gram)
Domates (2 adet)
Tuz (2 çay kaşığı)
  Karabiber (1 çay kaşığı)
Et suyu (1 bardak)
Patates (2 adet)
Kuru soğan (1 adet, küçük boy)
Toz şeker (1 çay kaşığı)
 
1   Ocağa aldığınız bir tencereye 4 yemek kaşığı margarin koyun. Yağ erirken kabuğunu soyduğunuz 1 adet kuru soğanı ikiye kesip ince ince dilimleyerek küçük küçük doğrayın. Kızan yağın içine 200 gram kuşbaşı şeklinde doğranmış kuzu etini ekleyip sulandırmamaya dikkat ederek pişirin.  
 
2   4-5 dakika kadar sonra mühürlenen etlerin üzerine doğradığınız soğanı ilave edip soğanları kavurmaya bırakın. Soğanlar kavrulurken 2 adet domatesi ikiye keserek oval cam bir kabın içine rendeleyin. Rendelediğiniz domatesleri kavrulan et ve soğanların içine ekleyin ve pişmeye bırakın.  
 
3   400 gram taze fasulyeyi ikiye kesip tencereye ilave edin ve birkaç kez karıştırarak pişmeye bırakın. Kabuğunu soyduğunuz 2 adet patatesi 6 şar parça olacak şekilde dilimleyerek tekrar ortadan ikiye kesin.  
 
4   35-40 dakika kadar pişen fasulyelerin üzerine 1 bardak et suyu döküp doğradığınız patatesleri ilave edin ve üzerine 2 çay kaşığı tuz, 1 çay kaşığı karabiber ve 1 çay kaşığı toz şeker serpip birkaç kez karı ştırın. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakın. 10-15 dakika sonra pişen yemeğinizi tezgaha alıp servise hazır hale getirin.